Makaleler

AF YASASI İÇİN TARİH VERİLDİ

Komuoyu tarafından af yasası diye nitelenen kanun bugün, yarın çıkacak diye diye sona yaklaştı. Haberin tüm detaylarını makalemizde görebilirsiniz.

15 Kasım 2019 Saat: 10:53
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 9.026 kez okunmuştur

AF YASASI İÇİN TARİH VERİLDİ
AF YASASI İÇİN TARİH VERİLDİ

Yüzbinler kişinin beklediği "af" ile ilgili söylentiler gün geçtikçe çoğalıyor. Ancak ne Adalet Bakanlığı ne de siyasiler bu konuda çok fazla açıklama yapmak istemiyor. Yine de MHP'nin bu konuda ısrarcı tutumu hükümet kanadının da af konusu hakkında açıklama yapmasına neden oluyor.

Genel af çıkacak mı son durum nedir ne zaman çıkacak kimleri kapsıyor? Son dakika af haberleri açıklamaları gündemden düşmüyor. Af ile ilgili haberler an be an takip ediliyor. Peki af bu sene çıkacak mı? Genel af nedir ve yasa kimleri kapsayacak? Yılbaşından önce af çıkar mı?

2. YARGI REFORMU PAKETİ

Adalet Bakanlığı, önümüzdeki 5 yıllık "yargı reformu belgesini" henüz tamamlanmadı. Bu belge, Avrupa Birliği'ne girme için son derece önemli bir belge niteliğindedir. Bu yargı reformunu bu açıdan Brüksel dikkatle beklemektedir. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül "af ile ilgili çalışmaların 2. Yargı Reformu belgesi içinde olup olmadığı hakkında bilgi vermedi. Ancak MHP Genel Başkanı cezaevi hükümlülülerine "kader mahkumu" dediğinden bugüne bu yargı reformu belgesinde af ile ilgili bir çalışma olup olmadığı hususunda kafada soru işaretleri bırakıyor. Ve tüm mahkumlarda denetimli serbestliğin kapsamının 4 yıla çıkaracağı af yasasının ise meclisten geçeceği ile ilgili yoğun bir beklenti var.


2020 YILBAŞINDAN ÖNCE MÜJDEYİ VERMEK İSTİYORUZ

 

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet ATAY katıldığı bir televizyon programında af yasası diye komuoyu tarafından merakla beklenen yasa hakkında bilgi verdi. “MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’nin talimatları doğrultusunda MHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi YILDIZ, af konusuyla birebir ilgileniyor. Bu yasanın çıkması ile ilgili kimse merak etmesin. Bu konuyu yakından takip ediyoruz. Bu yasa ile ilgili görüşmeler AK Parti ile birlikte ikili görüşmeler devam ediyor. Cezaevindeki kader mahkumu arkadaşlarımıza biran önce müjde vermek istiyoruz. Ancak bu yasanın çıkması “ha” demeyle olacak bir şey değil. Birtakım hususlarda AK Parti’nin ve MHP’nin yetkililerinin konuşması ve anlaşması gerekiyor. MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’nin verdiği talimatlar doğrultusunda Genel Başkan Yardımcısı Fethi Bey gerekli görüşmeleri yapıyor.

Kısa zaman doğrultusunda gereken müjde verilecektir. Meclise gelir gelmez 2020 yılbaşından önce kader mahkumlarına gerekli müjdeyi vereceğimizi düşünüyoruz. Tabi herşeyden önce bu yasa çalışmasının tamamlanıp Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne getirilmesine bağlı. Ceza indirimine konu olan yasanın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne geldiği andan itibaren en kısa sürede çıkar. Ama ilgili yasa üzerinde anlaşılıp TBMM’ye sunulması lazım. Önemli olan biran önce meclise gelmesi.”

Ancak bu yasanın meclise ne şekilde geleceğine ilişkin nihai kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN verecektir.

İLGİLİ HABERLER

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 6 yorum yapılmıştır
Kadersiz 24.11.2019 22:26
Bir an once cikarin cok magduruz
Vedat sen 21.11.2019 11:34
Benim 16 bin lira para cezam var para cezalarına bir yasa çıkacak mı
İmran arslan 17.11.2019 18:58
Af verilsin bu kadar insan hapisteyse bunun sorumlusu devlettir uyuşturucu yu herkes üretmiyor bu kadar ulaşılır yapmasaydı
Sefika 15.11.2019 16:15
Mahkum yakını olarak düşüyorum ki kimse tahliyeyi tabutta aramasın mahkumlarızı bir kere daha bir yansı hak ediyorlar .EŞİT YASA EŞİT AFFF
İmran Arslan 15.11.2019 16:13
Zaten af vermiyor nesini düşünüyor şartlı ceza indirimi yine suç işlerse yine suçunu cezasını çekecek bu kadar düşünmeye gerek yok bir şans verin mahkumlara bundan sonrası onların tercihi böylelikle arkadaş kurbanı olanlar daha dikkatli yaşar
Necmi 15.11.2019 15:37
Başkanım evli olan cezaevinde olanlar var aileleri perişan çocukları perişan
 

Denetimli Serbestlik Son Dakika | Dilekçe | Af Yasası | İmza Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız