Hakkımızda

Kişisel Verileri Koruma Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu 2016 yılında kabul edilmiştir. Bu kanun kapsamında yapılacak tüm çalışmalar çok değerlidir. Avrupa ve Amerikada Kişisel Verileri Koruma Kanunu çok uzun zamandır mevcuttur.

1 Ağustos 2019 Saat: 23:21
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 17.471 kez okunmuştur

Kişisel Verilerin Korunması
Kişisel Verileri Koruma Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu 2016 yılında kabul edilmiştir. Bu kanun kapsamında yapılacak tüm çalışmalar çok değerlidir. Avrupa ve Amerika'da Kişisel Verileri Koruma Kanunu çok uzun zamandır mevcuttur. Özellikle Amerika kıtasında yarım asrı aşkın bir süredir bu hususa dikkat edilmektedir. Çünkü gelişmişliğin kriterlerin önemli bir parçasıdır. Yakın zamana kadar cep telefonu ve internet hayatımızda yoktu.

Özellikle hem cep telefonu hem internet birçok verinin kolay dolaşmasına ve paylaşılmasına neden olan önemli iletişim araçlarıdır. 2000'li yılların başlarında internet gelişmeye başladığı dönemde kişisel verilerin korunmasına neredeyse pek dikkat edilmiyordu. Birçok kişinin bilgilerine internet üzerinden ulaşılabiliyordu. Burada kötü niyetli internet kullanıcılarının işlerine yarıyordu. Ancak şimdiki gibi kullanıcı sayısı her yerde yaygın olmadığından çok fazla kişisel veri de internet üzerinde bulunmuyordu. Örneğin Ankara ilinde 1995 yılında internet kafe sayısı iki elin parmakları kadar bile yoktu. İstanbul'u da aynı şekilde söyleyebiliriz. Günümüze geldiğimizde ise artık internet cafe özelliğini yitirmiş oldu. Her ev internet cafe haline geldi. Diğer taraftan cep telefonunun yaygınlaşması da internet ile aynı oranda seyretti.

1990 lı yıllarda cep telefonu olanlar Türkiye'nin ultra zenginlerinden oluşmaktaydı. Hatta TV dizi ve sinemalarında ancak telefonu olanlar görülebilmekteydi. Gelinen bugünkü noktada birçok ilkokul öğrencisinin bile cep telefonu olduğudur. Dünya sıralamasında ise ençok cep telefonu kullanan ülkelerin başında gelmekteyiz. Böyle olunca bazı kötü niyetli kişi ve oluşumların bu durum iştahını kabartmaktadır. Dikkat ediniz cep telefonununuza günlük gelen reklamlar, şirket bildirimleri ne kadar artmıştır. Size sormadan şirketler tarafınıza mesaj atabilmekte kendini tanıtmaya çalışabilmektedir.  Bunun sebebi kişisel verilerinize ulaştığı içindir. Biz sizle ilgili ulaşılan hiçbir bilgisiyi kişisel verileri koruma kanunu kapsamında hiçbir kişi veya kurum ile paylaşmayacağımızı taahhüt ederiz.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Denetimli Serbestlik Son Dakika | Dilekçe | Af Yasası | İmza Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız