Makaleler

NE DEDİYSE DOĞRU ÇIKTI

Bugün 25 Mayıs 2017. Sitede yayımlanan tüm haberlerimiz doğru çıkmaktadır. Biz internet haberciliği olarak kahinlik yapmıyoruz.

19 Kasım 2019 Saat: 15:32
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 7.338 kez okunmuştur

AF MI AH MI?
NE DEDİYSE DOĞRU ÇIKTI

Derin bağlantılarımız da yok. Ancak mevcut gelişmelere objektif bakıyoruz. Bugünkü konumuz "AF YASASI". Şimdi af haberleri ile ilgili gerçekçi bilgiler verelim. Af yasası yakın gelecekte hiçbir şekilde çıkmayacak. Çünkü toplumdan önce siyasiler bu kararı vermeye hazır değiller. Kamuoyu ve siyasiler ne zaman bu konuda ortak noktada buluşurlarsa af yasası yıldırım hızıyla meclisten geçecektir. Peki af yerine başka neler olabilir. İnfaz yasası değişecektir. Denetimli serbestlik süresi uzayacaktır. Noterlik, nafaka ve çocukların teslimi ile ilgili çalışmalar ile birlikte değerlendirilecektir. Şimdilerde herkes af yasasının gelmesini dört gözle beklemektedir. Haftalar içinde çıkacağını sanmaktadır. Ancak üzülerek söylüyoruz. Yıllar sonra bu çalışmalar yapılmaya başlayacaktır.

Binlerce kişi bize mail ile soruyor. Bize tarih verin. Ne zaman infaz kanunu meclise gelecektir. O halde tarih veriyoruz. Hazır olun. Ancak vereceğimiz tarih, okuyucularımızı veya af beklentisi olanları hayli üzecektir. Dediğimiz gibi af yasası şuan gündemde değil onun yerine ceza indirimi dediğimiz infaz kanunundaki değişiklik şu şekilde olacaktır. Katalog suçları sayılan suçlar ceza indiriminden faydalanamayacaktır. Bunun dışında denetimli serbestlik süresi bir defaya mahsus 4 sene, sonra ise 2 sene olarak uygulanacaktır. Ceza infaz kurumunda ise cezanın yarısı yatılacaktır. Yazımızı okuduğunuzda lütfen tarih verin diye sabırsızlandığınızı tahmin ediyoruz. Madem öyle sizleri çok bekletmeyelim. Ceza indirimi, denetimli serbestlik ile ilgili ilk çalışma Ekim 2019 tarihinde gerçekleşecektir. Ancak siyasiler bu konuda anlaşamayacakları için farklı bir paket meclisten geçecektir. Sonra siyasiler yine anlaşamayacaklar ve af yasası diye tabir edilen ve denetimli serbestlik diye bilinen kanun meclise gelmeyecek; başka alanlarda yasa meclise gelecektir. Ancak 2020 nin sonuna doğru mahkum yakınları daha çok ses çıkaracaklar. İsteklerini daha yüksek bir sesle politika yapıcılara duyurmaya çalışacaklardır. Yine de istenilen yasa bir türlü meclise gelmeyecektir.

Bir türlü ceza indirimi ve denetimli serbestlik yasası meclise gelemeyecektir. Ceza infaz kurumunun aşırı yoğunluğu "genel af" kelimesini tekrar gündeme taşıyacaktır. Af ile ilgili çalışmaların 29 Ekim 2023'e yakın tarihlerde gelişeceğini düşünüyoruz. Çünkü yakın tarihe kadar siyasiler af kelimesini ağzına almayacaktır veya gündem konusu haline getirmeyeceklerdir. Ama Cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarında halka bir ödül olarak genel affın geleceği kanaatindeyiz. Toplumsal uzlaşmanın-barışmanın önemli bir yasası olarak toplum nezdinde de kabul göreceğini düşünüyoruz. 25.05.2017

İLGİLİ HABERLER

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
Özlem 09.12.2019 12:08
Uyuşturucuya af verilsin lütfen onların ailesini düşünün
 

Denetimli Serbestlik Son Dakika | Dilekçe | Af Yasası | İmza Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız