Makaleler

Bir Hikaye: Deniz Yıldızı

Deniz yıldızı hikayesi, deniz yıldızı hikayesinin ana fikri, deniz yıldızı hikayesinin konusu yardımseverlik, umutsuzluk, deniz yıldızı hikayesi hakkında son dakika haberlerini buradan takip edebilirsiniz.

7 Ağustos 2019 Saat: 10:25
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 3.301 kez okunmuştur

Bir Hikaye: Deniz Yıldızı
Bir Hikaye: Deniz Yıldızı

Deniz yıldızı hikayesi, deniz yıldızı hikayesinin ana fikri, deniz yıldızı hikayesinin konusu yardımseverlik, umutsuzluk, deniz yıldızı hikayesi hakkında son dakika haberlerini buradan takip edebilirsiniz.

Deniz yıldızı hikayesi birçok kişiye örnek olabilecek niteliktedir. Ne zaman bu hikayeyi duysam duygulanır, cesaretlenirim; hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmamamızı, hayata sımsıkı sarılmamız gerektiğini anlarım.

Birgün sahilde küçük kız çocuğu oynarken binlerce deniz yıldızının sahilde can çekiştiğini görmüş. Onları kurtarmak için topladığı deniz yıldızlarını birer ikişer denize atmaya başlamış.

Annesi bu durumu görmüş.

-Kızım ne yapıyorsun? Binlerce deniz yıldızı can çekişiyor. Bir tanesini kurtarsan ne fark edecek?

Küçük Kız: Elindeki deniz yıldızını göstererek

-Bunun için çok şey farkedecek ama ...

demiş ve deniz yıldızını denize fırlatmış.

Herkesin bir deniz yıldızı olduğu an, herkesin yardıma ihtiyaç duyduğu an, herkesin ikinci şansa ihtiyaç duyduğu an vardır.

“Bu hikayede olduğu gibi denetimli serbestlik de kişiye uzanan yardım eli, ikinci şansı veren kurum olma niteliği taşımaktadır..”

Hiçbir Yardımı Küçümsemeyin

Hadiste de geçtiği gibi "Bir kişiyi kurtarmak tüm insanlığı kurtarmak gibidir" sözü bize doğru bir yol haritası nasıl olması yönünde bilgi vermektedir. İster şüpheli, sanık, hükümlü, yükümlü olsun ister denetim memuru, uzmanı, müdürü, savcısı, hakimi olsun en yakınımızdan başlayarak insanların hayatına pozitif yönde etkileyecek şekilde dokunalım. Hiçbir zaman geç olmadığını daima iyilik yapmaya fırsatımız olduğunu bilelim. Basit iyilikler gün gelir kimlerin hayatına nasıl etki yapar bilinmez. Adliyelerde en çok kullanılan hatalı söz "dosya" kelimesidir. Kaç dosyan var? Kaç tane dosya karara çıktı. Şu dosyada kapalı cezaevi kararı çıktı gibi. Oysa dosya denilen bir veya birçok kişiyi ifade etmektedir. Bu terim maddi hukuku önceleyen Avrupa'dan dilimize geçmiş ve maalesef pelesenk haline gelmiştir.

Kurumda kaç dosya var değil kaç kişi takip ediyorsunuz olmalıdır. İnfaz Komisyonunda kaç dosya karara çıktı değil kaç kişi hakkında karar verildi şeklinde olmalıdır. Çünkü denetimli serbestliğin bir ilkesi insan onuruna saygıdır. Küçük düşürücü, aşağılayıcı sözlerden uzak duralım.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Denetimli Serbestlik Son Dakika | Dilekçe | Af Yasası | İmza Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız