Makaleler

Kamu Hizmeti (Kamuya Yararlı Bir İşte Çalıştırılma) Yükümlülüğüyle İlgili Hususlar

Kamuya yararlı bir işte çalıştırılma ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususları burada sizlerle paylaşacağız. Kamu hizmeti nerelerde yapılır? Kimler kamu yararlı işlerde çalışır ve ne kadar süreyle çalışır?

7 Ağustos 2019 Saat: 22:37
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.446 kez okunmuştur

Kamu Hizmeti (Kamuya Yararlı Bir İşte Çalıştırılma) Yükümlülüğüyle İlgili Hususlar
Kamu Hizmeti (Kamuya Yararlı Bir İşte Çalıştırılma) Yükümlülüğüyle İlgili Hususlar

Bahsi geçen bu kararlarda; yükümlünün, değerlendirme ve planlama bürosu tarafından belirlenerek denetim planında belirtilen kurumda (iş yerinde) çalışmaya başlamasını sağlamak üzere vaka sorumlusu tarafından üçlü çalışma protokolü ve yükümlü takip çizelgesi hazırlanır.

Çalışma protokolünde; müdürlüğün, ilgili kurumun ve yükümlünün görev ve sorumlulukları; yükümlünün çalıştırılacağı işin türü, mahiyeti ve süresi, uyması gereken güvenlik tedbirleri, yükümlülüklerine aykırı davranması durumunda yapılacak işlemler, kurumda kime karşı sorumlu olduğu, çalışma süreci içerisinde her ne mazeretle olursa olsun çalışılmayan günlerin/saatlerin infazdan sayılamayacağı; iş güvenliği ve sağlığı için gerekli önlemlerin işveren tarafından alınacağı gibi bilgiler yer alır.

Gözetim altında ücret karşılığı çalışma protokolünde yukarıdaki bilgilere ek olarak iş, vergi ve sosyal güvenlik mevzuatına ilişkin yükümlülüklerin işverenler tarafından yerine getirileceği, sanık veya hükümlülere ücret ödeneceği bilgisine yer verilir.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Denetimli Serbestlik Son Dakika | Dilekçe | Af Yasası | İmza Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız