uygulama

Makaleler

İki İnfaz Bir Arada: Adli Para Cezası

Adli Para Cezası, Adli Para Cezasının İnfazı, Denetimli Serbestlikte Adli Para Cezası, Kamu Çalışması, Kamu Hizmeti, İki İnfaz Bir Arada, 106/3, TCK 106/3 hakkında tüm son dakika güncel makaleleri burada bulabilirsiniz.

7 Ağustos 2019 Saat: 10:09
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 346 kez okunmuştur

Adli Para Cezası Ödemek Yerine Kamu Yararına Çalışma
İki İnfaz Bir Arada: Adli Para Cezası

Adli Para Cezası, Adli Para Cezasının İnfazı, Denetimli Serbestlikte Adli Para Cezası, Kamu Çalışması, Kamu Hizmeti, İki İnfaz Bir Arada, 106/3, TCK 106/3 hakkında tüm son dakika güncel makaleleri burada bulabilirsiniz.

Denetimli Serbestliğin önemli yaptırımlarından bir tanesi Adli Para Cezası'nın infazıdır. Adli Para Cezasını ödemeyen kişiler bir kamu kurumunda ücretsiz çalışmak suretiyle adli para cezalarını infaz etmiş sayılırlar.

“Eğer hakkında adli para cezası verilmişse ve siz halen denetimli serbestlik altında bulunuyorsanız ne yapmalısınız?”

Biliyorsunuz öncelikle bir kararın uygulanması için kişiye tebliğ edilmiş olması gerekir. Dolayısıyla siz denetimli serbestlik kararınızı infaz ederken size yapılan bildirimlerden tebligatlar mağrifetiyle haberdar olursunuz. Tebliğ meselesi çok önemlidir. Tebligat kanunu veya tebliğler ile ilgili ayrıca bir makale ele almayıp planlıyoruz. Tebliğlerimizin doğru, zamanında ve eksiksiz olması için oturduğunuz mahallenin muhtarıyla iletişiminizin çok iyi olması gerekmektedir.

Denetimli Serbestlik Altındayken TCK 106/3 Adli Para Cezasının Ödenmesi ve Kamu Hizmeti

Diyelim ki para cezası ödeme emri elinize ulaştı. Sizde denetimli serbestliği infaz etmeye çalışıyorsunuz. Yapacağınız ilk iş vaka sorumlunuzla iletişime geçmek olmalıdır.

Eğer sigortalı olarak çalışıyorsanız denetimli serbestlik yönetmeliğine göre para cezasının yani kamu hizmetinin şartla tahliye tarihi sonuna kadar erteleme talebinde bulunma hakkınız var.

Diyelim ki, sigortalı çalışmıyor kamu hizmeti yerine getiriyorsunuz o zaman isterseniz şartla tahliye tarihine kadar erteleme talebinde bulunabileceğiniz gibi çabucak kurtulayım dosyalarımı temizleyip hayatıma devam edeyim diyerek adli para cezasına bağlı kamu hizmetini de infaz etme talebinde bulunabilirsiniz.

Adli para cezasının ödenmemesi, hükümlünün tüm haklarını kaybetmesine yol açmaz. Hükümlü, ister cezaevindeyken isterse dışardayken mahkum olduğu para cezasını ödeyerek de her zaman hapis cezasından kurtulabilir.

Umarım yardımcı olabilmişizdir.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Denetimli Serbestlik Son Dakika | Dilekçe | Af Yasası | İmza Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız