Makaleler

AF GELİYOR MU?

AF GELİYOR MU? Yine son günlerde af haberleri alabildiğine konuşulmaya başlandı. Mahkumlar ve mahkum aileleri af ile ilgili haberleri hem görsel medyadan hem sosyal medyadan günlük takip etmektedirler. Hatta twitter birçok kez TT olduğunu görüyoruz

20 Ağustos 2019 Saat: 11:02
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.324 kez okunmuştur

AF GELİYOR MU?
AF GELİYOR MU?

AF GELİYOR MU?

Yine son günlerde af alabildiğine konuşulmaya başladı. Mahkumlar ve mahkum aileleri af ile ilgili haberleri hem görsel medyadan hem sosyal medyadan günlük takip etmektedirler. Peki af da son durum nedir? Tüm mahkumları kapsacak bir af gelecek mi? Siyasiler af yasası ile ilgili ne düşünüyor? Bakalım.

Malum iktidarın Cumhur ittifakı ortağı MHP af ile ilgili çalışma yapılmasını tüm platformda aktarıyor. Ancak AK Parti, af ile ilgili çekincelerinin olduğunu ve toplum nezdinde kabul görmesi gerektiğini ve bu hususta da kamuoyu araştırması yaptığını duyuyoruz. Geçtiğimiz günlerde de muhalefetin Millet ittifakı ortağı CHP'nin Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU'nun bir açıklaması var. Bu açıklamada "Masum insanlar hapiste, .... Meclis açılsın da ondan sonra adalet reformunu yapalım. Neden Meclis’i bekliyoruz! Masum insanların hapiste ne işi var. Bu düşünceyle yola çıkarsanız adalete olan güven biter." cümleleri kafaları karıştırdı. Adalet reformunun kısa sürede bitmesi gerektiğini cezaevindeki masum insanların cezaevinden çıkması gerektiğini söyleyen KILIÇDAROĞLU, acaba af ile ilgili çalışmalarada yeşil ışık yakmış olabilir mi gibi sorular akla getiriyor.

Af yasası ile ilgili çalışmaların sona yaklaştığı ile ilgili fısıltılar gitgide artıyor. Lakin bu çalışmalar birden raftan kaldırılır mı ya da genel af benzeri birşey ortaya konulur mu? bunu önümüzdeki süreçte göreceğiz.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Denetimli Serbestlik Son Dakika | Dilekçe | Af Yasası | İmza Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız