Makaleler

AF Genel mi Özel mi Olacak?

Cezaevlerinin yoğunluğu gitgide artarken af ne zaman çıkacak tartışmaları nihayet sona doğru yaklaşıyor.

7 Ağustos 2019 Saat: 10:49
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.503 kez okunmuştur

AF Genel mi Özel mi Olacak?
AF Genel mi Özel mi Olacak?

Cezaevlerinin yoğunluğu gitgide artarken af ne zaman çıkacak tartışmaları nihayet sona doğru yaklaşıyor.

Milyonlarca insanı etkileyecek olan af haberleri için gözler hükümetin üzerinde. Genel Affa sıcak bakmayan hükümet özel af için neler yapılabileceği üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ama tartışmaların sonunda genel affın çıkacağı anlaşılsa dahi yine de denetimli serbestlik şartıyla genel affın kabul edileceği düşünülüyor.

“Denetimli Serbestliksiz genel affın kamuoyunda hoşnutsuzluğa neden olacağı sanılmaktadır. Şu bir gerçek suç işlemenin azalmadığı ve cezaevlerinin süratle tekrar dolduğu görüldüğünde "Rahşan affının" dezavantajları hala tartışılagelmektedir."

Özel Af veya Genel Af hangisi kabul edilirse edilsin siyasi bir karar olacağı için bu yasanın geçmesi halinde kamuoyunun tam olarak nasıl tepki vereceği hala soru işareti. Yerel Seçimlerden sonra ve meclisin tatil yapmasından önce 2020 yılının Haziran-Temmuz aylarında af yasası üzerinde durulması bekleniyor.

Af

Af ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Af haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Af haberleri ve en son güncel af gelişmeleri sitemizde. Af ile ilgili bugünkü sondk haberler ile geçmişten bugüne fotoğraf, video ve tüm haber arşivi için tıklayın. Afsondakikahaberleri gündemden düşmüyor. Peki 2019’da Genel af çıkacak mı? ... Afsondakikahaberleri. AK Parti Meclis'e yeni yasa teklifi sundu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Denetimli Serbestlik Son Dakika | Dilekçe | Af Yasası | İmza Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız