Makaleler

AF YALAN MI OLDU?

2. Yargı Paketinde Son Durum Nedir? Bunu makalemizde inceleyeceğiz.

21 Ekim 2019 Saat: 16:09
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 3.475 kez okunmuştur

YOKSA AF GELMİYOR MU?
AF YALAN MI OLDU?

AF YOKSA YALAN MI OLDU?

Son günlerde bolca haberlere konu olan af yasasında son dakika nedir. Ceza indirimi, denetimli serbestlik süresinin uzatılması, genel af derken, şimdi vergi affı da af yasasının içinde geçtiği söyleniyor. Gerçekten böyle bir konu söz konusu mu yoksa bazılarının af yasasını sulandırmak amacıyla mı böyle bir konuyu gündeme getiriyor merak konusu.

1. Yargı Paketi Ekimin ikinci haftasında onaylandıktan sonra gözler 2. Yargı Paketinde. Af Yasası diye tabir edilen kanun ne şekilde meclise sunulacak ve ne zaman meclis gündemine gelecek milyonlar kitlenmiş bu haberi heyecanla bekliyor. Aslında Af Kanunu ne şekilde çıkacağı şuan kesinlik arzetmemektedir. Çünkü 2. Yargı Paketi "adalet sistemini önemli ölçüde değiştireceği" çok dikkatli ve titiz çalışmak gerektiğini ilgililer gayet farkındalar. Bunun yanında ulusal güvenliğimiz açısından "Barış Pınar'ı" hareketiyle mehmetçiğimiz Suriye sınırlarında operasyonlar gerçekleştirmektedir. Gündem bu kadar yoğun ve acil konular ile uğraşırken "af yasası" konusu gündemdeki enerjisi kaybetmiş görünüyor.

Ancak meclis görüşmelerin nihayetleneceği şu günlerde hızlı bir şekilde komisyona oradan da meclise sunulacağı tüm komuoyunun beklentisi arasında olduğunu söyleyebilir. 2. Yargı Paketinin 2020 yılı içerisinde meclisten geçebileceği ama bunun hangi takvim içinde olacağı hususunda net birşeyin söylemenin mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
İmran Arslan 10.11.2019 03:07
Af hemen verilse herkes sevdiklerine kavuşsa bu kadar uzatmaya ne gerek var
 

Denetimli Serbestlik Son Dakika | Dilekçe | Af Yasası | İmza Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız