Makaleler

AF İÇİN 2. YARGI PAKETİ ÇOK YAKINDA

AK PARTİ Genel Başkan Yardımcı Af Yasası Hakkında Ne Dedi?

9 Ekim 2019 Saat: 11:03
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 3.842 kez okunmuştur

AF ARTIK AN MESELESİ
AF İÇİN 2. YARGI PAKETİ ÇOK YAKINDA

HABERTURK'deki programa katılan Numan KURTULMUŞ Af Yasası Hakkında Neler Dedi?

Herkesin merakla beklediği af yasası hakkında çıkan haberler gün geçtikçe çoğalıyor. Hükümet ve muhalefet partileri gün geçmiyor ki af yasası hakkında konuşmasınlar. Sivil Toplum Örgütleri de af yasası hakkında artık bir sonuca varılması gerektiği yönünde açıklamalarda bulunmaktadırlar. HABERTÜRK TV de programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan KURTULMUŞ a Af Kanunu ile ilgili bakış açısını sordu.

KURTULMUŞ'un söylediklerine özetle "2019 yapılan yerel seçimden sonra Adalet Bakanlığı'nın hazırlamış olduğu  Yargı Reform Strateji Belgesini (yargı reformu paketi) gündeme getirdik. Arkasından 2. Yargı Paket gelecek. Bu açıdan vatandaşımız rahat olsun. AK Partinin en büyük özelliği 18 yıllık iktidardan sonra bile reform yapabilme becerisi son derece kuvvetli olma becerisidir. Askerlik sistemindeki reformda bunlardan biridir. Şimdi aynı şeyi Yargı Reformunda da mecliste de en yüksek konsensusu sağlayarak yerine getireceğiz. Türkiye nin yargı ve yargı alanında sorunlu alanları rahatlacak çalışmalar olacak. Toplumun taleplerini biliyor ve ciddi olarak çalışıyoruz. Bunlarla ilgili gerektiğinde yasal düzenlemeyi sağlayacak reform zihniyetine sahibiz" dedi.

Bu açıdan 2. yargı paketinin de çok yakında komisyona ve meclise geleceğini bu açıklamadan anlayabiliyoruz. Gelecek yasa ceza indirimi şeklinde olacağını genel af yasası olmayacağını düşünüyoruz.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Denetimli Serbestlik Son Dakika | Dilekçe | Af Yasası | İmza Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız